
Újabb mérföldkőhöz érkezett a NÖKO, jelentős eszközpark bővítés történt az idén nyáron a Biotikus Stressz Kutatási Csoport laboratóriumaiban.

Qiagen Rotor-Gene Q 5plex HRM
„Innovatív technológiák kutatása, fejlesztése és alkalmazása a kalászos gabona vertikum minőségi mutatóinak javítása érdekében” címmel nyert pályázatot a HÓDAGRO Zrt. vezette öttagú konzorcium a GINOP-2.2.1-15 - K+F versenyképességi és kiválósági együttműködések programon. Az innovációs program olyan fejlesztéseket tűzött ki célul, melyek eredményeképpen a szántóföldtől a fogyasztó asztaláig terjedő teljes termékpálya minden eleme megújul. A négy éves projekt eredményeként új, kiváló minőségű gabonafajták, korszerű termesztéstechnológiák, új takarmánykeverékek, malomipari és pékipari termékek jönnek létre. A projekt megvalósításában a konzorciumvezető HÓDAGRO Zrt. mellett a Gabonakutató Nonprofit Kft., a NAIK NÖKO, az Első Pesti Malom és Sütőipari Zrt., valamint a Szegedi Sütödék Kft. vesz részt.
Eppendorf™ Mastercycler™ Nexus Gradient Thermal Cycler
A sikeres pályázatnak (GINOP-2.2.1-15-2016-00026) köszönhetően idén nyáron 15 millió forint értékű műszer beszerzés történt az NAIK NÖKO-nál. A beruházás segítségével a Biotikus Stressz Kutatási Csoport egy újabb Molekuláris biológiai laboratóriummal bővült. Az új laboratóriumban került elhelyezésre egy valósidejű kvantitatív PCR készülék (Qiagen Rotor-Gene Q 5plex HRM), egy Eppendorf™ Mastercycler™ Nexus Gradient Thermal Cycler készülék és egy mikroorganizmusok tenyésztésére kiválóan alkalmas Memmert IPP 110 plus hűtött inkubátor. A pályázat keretében beszerzett műszerek a kalászos gabona nemesítéshez kapcsolódó magas szintű termés- és élelmiszerbiztonsági vizsgálatok elvégzését teszik lehetővé.
Memmert IPP 110 plus hűtött inkubátor
Programajánló
Hírek
Tisztelt Látogatók!
A hazai agrár-felsőoktatás szükséges megújulásának mérföldköve az alapítványi fenntartású Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) létrejötte, amely 2021. február 1-től 5 campuson, több mint 13 ezer hallgató számára fogja össze a dunántúli és közép-magyarországi élettudományi és kapcsolódó képzéseket. Az intézményhez csatlakozik a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) 11 kutatóintézete is, így az új intézmény nem csupán egy oktatási intézmény lesz, hanem az ágazat szellemi, szakpolitikai és innovációs központjává válik, amely nagyobb mozgásteret biztosít a képzések, a gazdálkodás és szervezet modernizálásához, fejlesztéséhez. Az összeolvadással magasabb fokozatra kapcsolunk, a kutatói és egyetemi szféra szorosabban fonódik majd össze, aminek következtében még több érdekes, izgalmas kutatás-fejlesztés születhet majd az agrárium területén.
Kérjük, kövesse tevékenységünket a jövőben is a www.uni-mate.hu honlapon!
GINOP-2.2.1-15-2016-00026
A 2016 őszén indult projekt célja olyan komplex fejlesztések megvalósítása, amelyek hozzájárulnak a kalászos gabonák termésstabilitásához, beltartalmi minőségének javulásához, majd az előállított exportképes, magas minőségi mutatókkal rendelkező termékeken keresztül az egészséges táplálkozáshoz, valamint a jelenleginél egészségesebb állati takarmányokhoz. E célt nemesítési, technológiai, takarmányozási, malom- és pékipari kutatási-termékfejlesztési feladatok elvégzésével és koordinációjával kívánjuk elérni. A vissza nem térítendő támogatás összege 1,049 milliárd forint.